tr en

Kayseri high intensity training

Temeli kasları failure yani başarısızlık noktasına kadar çalıştırmaya dayanan sistem.

mike mentzer tarafından son derece uygulanabilir antreman örnekleri üretilmiştir bu sistemle. hit'in en güzel yanı, allah ne verdiyse çalışılan high volume training sisteminin aksine, oldukça kısa süren ve seyrek yapılan antremanlar ile kas geliştirmeye olanak sağlamasıdır.

haftada her kas grubunu 1 kez ve 45 dakikadan kısa süre çalıştırarak, gözle görülür ilerleme sağlayabilirsiniz. lakin hit, başlangıç seviyesindeki sporcular için kesinlikle uygun değildir. zira, high intensity training rutinlerindeki seyreklikte bir antreman düzeniyle, tecrübesiz bir sporcunun kaslarını yeterince uyarması mümkün değildir. hit'te failure'a ulaşmak kadar kasları dinlendirmek de son derece önemlidir. bu sadece dinlenme günlerini uzun tutmakla sağlanmaz. buna ek olarak, birbirini etkileyen kas gruplarının da birbirlerinin recovery zamanlarını çalmamasını sağlanmaya çalışılır. Misal, incline press yapıp, ön omuz başlarını da yoran bir sporcu, daha sonraki günlerde yapacağı omuz antremanında, shoulder press ya da front raise gibi hareketlerle ön omuzlarını yormaz, zira onlar zaten çalıştırlımıştır ve zaman onlar için dinlenme ve kas kütlesini büyütme zamanıdır.

işte bu kısıtlar sayesinde hit antremanları son derece kısa sürer.

"hem antremanları kısaltacaz hareketlerin yarısını yapmayacağız, hem de bol bol dinleneceğiz, bir de çok kas yapacağız ne ala memleket" diyenler için gülün dikeni ise başta belirttiğim başarısızlık noktasına kadar giden setlerde yatar.

hit'teki her bir kısa antreman, can yakıcı bir yoğunluktadır.

çalıştırılan kas grubu tükenene kadar yorulur. 

12 tekrarlı bir sette, 13. tekrarı çıkartamayacağınız, yani 13. tekrarda başarısızlığa ulaşacağınız bir ağırlığı seçersiniz. ve cheatinge keinlikle izin yoktur 12 tekrar boyunca.

böylece son tekrarda, vücut hgh salgılamak için en uç noktada uyarılır. pump ve yanma hissi en üst seviyededir. vücut kas kütlesi inşa etmek için alarma geçer.

antremanda böylesine sertçe uyarılan kaslar da, uzun tutulan dinlenme günlerinde hakkıyla beslenir ve büyür.

layığıyla uygulandığında getirisi büyük bir sistemdir, high intensity training.

tr en
×